Rediform
Rediform Carbonless Packing Slip Book - 3 Part - Carbonless - 5.50" X 7.87" Form Size - 1each (6l639)
- SKU:
- 18236506
- MPN:
- 6l639
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/20/2023 01:07:06 PM PST
- Stock Update:
- 10/20/2023 01:07:06 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Space for quantity and description on each numbered line. Wrap-around stop card prevents write-through to other packing slip sets. Carbonless Triplicate. Form Size: 5 9/16 x 7 15/16; Forms Per Page: 1; Number of Entry Lines: 12; Form Quantity: 50.Global Product Type:Forms-Shipping & Receiving
Features
Assembly Required:
No
0%
Yes
Canada
15%
No
Post-consumer-waste%:
0%
Recycled:
Yes
Country of Origin:
Canada
Recycled Content:
15%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |
| Product Color |
|
| Color Family | Multicolor |
| General Information | |
| Brand Name | Rediform |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Marketing Information | Two and three part forms. Consecutively numbered for easy tracking. Part one, white; part two, yellow; part three, pink. |
| Product Type | Packing Slip Book |
| Product Name | Carbonless Packing Slip Book |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Manufacturer Part Number | 6L639 |
| Product Model | 6L639 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Number of Parts | 3 |
| Carbonless Copy | Yes |
| Form Length | 5.50" |
| Features |
|
| Form Width | 7.87" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Rediform Carbonless Packing Slip Book - 3 Part - Carbonless - 5.50" X 7.87" Form Size - 1each (6l639)