samsung
Samsung 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak (vg-scff85tkbza)
- SKU:
- 21332686
- MPN:
- vg-scff85tkbza
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/03/2026 12:00:19 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 7 or above | and pay only $160.03 each 160.03 |
- Stock Update:
- 04/03/2026 12:00:19 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
SAMVGSCFF85TK Samsung 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak User Manual Samsung 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak Key Features: 75"/85" Bezels are compatible with 75"/85" The Frame (2021-2024) and The Frame Pro (2025). 65" Bezels are compatible with 65" The Frame (2021-2025) and The Frame Pro (2025). Various color and style options let you personalize The Frame easily whether it's for a Basquiat or the big game. With multiple color options and quick and easy magnetic attachment you can switch bezels whenever it suits you. Product Features: Stay true to your style - even when it comes to your TV Personalize The Frame to your taste and choose the right color and style combination to curate the look you want. Design: A Gallery-like Look Designed to look like a gallery frame, these bezels make it easy to personalize The Frame to your taste, dcor or even the artwork on display with modern and beveled styles. Say it with Color Unlock different styling choices with a range of colors and styles - opt for a profile in Modern White, Modern Teak or Modern Brown, or the more traditional beveled profile in Sand Gold Metal.Samsung 85" The Frame Customizable Bezel, Modern Teak - VG-SCFF85TKBZA (2025)
Package Contents:
- 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak
- User Manual
Features
Package Contents:
South Korea
- 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak
- User Manual
Country of Origin:
South Korea
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Teak |
| Color Family | Brown |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | Stay true to your style - even when it comes to your TV. Personalize The Frame to your taste and choose the right color and style combination to curate the look you want. A Gallery-like Look Design Designed to look like a gallery frame, these bezels make it easy to personalize The Frame to your taste, décor or even the artwork on display with modern and beveled styles. Say it with Color Color Unlock different styling choices with a range of colors and styles- opt for a profile in Modern White, Modern Teak or Modern Brown, or the more traditional beveled profile in Sand Gold Metal. A new look in a snap Easy Installation Easily swap the bezel whenever you want a change- get a whole new look in just a snap with bezels that attach magnetically. |
| Product Type | TV Frame |
| Product Name | 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | VG-SCFF85TKBZA |
| Product Information | |
| Frame Width | 75.10" |
| Frame Height | 43" |
| Application/Usage |
|
| Frame Depth | 1" |
| Style | Modern |
| Features | Magnetic |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung 85" The Frame Customizable Bezel - Modern Teak (vg-scff85tkbza)
$162.59