samsung
Samsung Anti-Reflecting Screen Protector Galaxy Tab S10 FE+ Transparent (ef-ux620cteguj)
- SKU:
- 21359924
- MPN:
- ef-ux620cteguj
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our SC warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/04/2026 09:28:43 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $25.90 each 25.9 |
| Buy 3 | and pay only $23.44 each 23.44 |
| Buy 4 | and pay only $21.75 each 21.75 |
| Buy 5 or above | and pay only $21.03 each 21.03 |
- Stock Update:
- 04/04/2026 09:28:43 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
All of the details, none of the glare
Tired of squinting your eyes when using your tablet outside? The Anti-Reflective Screen Protector has your back. With an anti-reflective coating, enjoy clear, crisp visuals and say goodbye to annoying reflections, even in bright lighting.
Safeguard your screen
Keep dust particles at bay and help shield your device's screen from scratches with the Anti-Reflective Screen Protector.
Quick installation for your convenience
Install the screen protector like a pro. Simply use the applicator to accurately align it to your device. You can easily remove trapped bubbles or dust from your screen with the included squeegee, cloth and dust removal sticker.
Package Contents:
- Anti-Reflecting Screen Protector Galaxy Tab S10 FE+
- Microfiber cloth
- Dust sticker
- Squeegee
- JIG
Features
Galaxy Tab S10 FE+
Package Contents:
- Anti-Reflecting Screen Protector Galaxy Tab S10 FE+
- Microfiber cloth
- Dust sticker
- Squeegee
- JIG
Compatibility:
Samsung Galaxy Tab S10 FE+
Brand Compatibility:
Samsung
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.78 oz |
| Product Color | Transparent |
| Durability |
|
| Height | 8.21" |
| Color Family | Clear |
| Width | 11.68" |
| Depth | 11.81 mil |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | All of the details, none of the glare Tired of squinting your eyes when using your tablet outside? The Anti-Reflective Screen Protector has your back. With an anti-reflective coating, enjoy clear, crisp visuals and say goodbye to annoying reflections, even in bright lighting. Safeguard your screen Keep dust particles at bay and help shield your device's screen from scratches with the Anti-Reflective Screen Protector. Quick installation for your convenience Install the screen protector like a pro. Simply use the applicator to accurately align it to your device. You can easily remove trapped bubbles or dust from your screen with the included squeegee, cloth and dust removal sticker. |
| Product Type | Screen Protector |
| Product Name | Anti-Reflecting Screen Protector Galaxy Tab S10 FE+ |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-UX620CTEGUJ |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Features |
|
| Device Supported | Tablet |
| Display Size Supported | 13.1" |
Warranty Information