samsung
Samsung Carrying Case [Flip] Samsung Galaxy Tab S10 FE+ Tablet - Black (ef-bx620pbeguj)
- SKU:
- 21270051
- MPN:
- ef-bx620pbeguj
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our TX warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/04/2026 12:03:25 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $69.76 each 69.76 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $67.69 each 67.69 |
| Buy 5 or above | and pay only $66.05 each 66.05 |
- Stock Update:
- 04/04/2026 12:03:25 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Flip. Stand. Enjoy.
Flip your tablet as you wish. The Smart Book Cover provides flexibility and convenience with its innovative design featuring both landscape and portrait standing options. Easily switch up your viewing experience whether you're binge watching your favorite show, reading a book or capturing photos.
On-the-go flexibility
With its magnetic design, you can easily detach and reattach the back cover to tailor your Galaxy Tab S10 FE+ to fit your everyday needs.
Auto Wake-up and Sleep mode
The Smart Book Cover has you covered. It automatically senses when you've closed your tablet and will put it in wake up or sleep mode as you open and close the cover.
Package Contents:
- Samsung Smart Book Cover
- Leaflet
Features
- Samsung Smart Book Cover
- Leaflet
Tablet Model Compatibility:
Galaxy Tab S10 FE+
Application/Usage:
Tablet
Compatibility:
Samsung - Galaxy Tab S10 FE+
Brand Compatibility:
Samsung
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.01 lb |
| Product Color | Black |
| Durability |
|
| Height | 11.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 8.7" |
| Depth | 0.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | Flip. Stand. Enjoy. Flip your tablet as you wish. The Smart Book Cover provides flexibility and convenience with its innovative design featuring both landscape and portrait standing options. Easily switch up your viewing experience whether you're binge watching your favorite show, reading a book or capturing photos. On-the-go flexibility With its magnetic design, you can easily detach and reattach the back cover to tailor your Galaxy Tab S10 FE+ to fit your everyday needs. Auto Wake-up and Sleep mode The Smart Book Cover has you covered. It automatically senses when you've closed your tablet and will put it in wake up or sleep mode as you open and close the cover. More from the Manufacturer |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Smart Book Cover Galaxy Tab S10 FE+ |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-BX620PBEGUJ |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Case Features |
|
| Style | Flip |
Warranty Information