samsung
Samsung HG43U600FNF 43" LED-LCD TV - 4K UHDTV (hg43u600fnfxza)
- SKU:
- 21246141
- MPN:
- hg43u600fnfxza
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/03/2026 02:41:33 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $461.81 each 461.81 |
- Stock Update:
- 04/03/2026 02:41:33 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | LED-LCD TV |
| Product Name | HG43U600FNF LED-LCD TV |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | HG43U600FNFXZA |
| Product Model | HG43U600FNF |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 43" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung HG43U600FNF 43" LED-LCD TV - 4K UHDTV (hg43u600fnfxza)
$505.47