samsung
Samsung HG43U800FNF 43" LCD TV - 4K UHDTV (hg43u800fnfxza)
- SKU:
- 21236232
- MPN:
- hg43u800fnfxza
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 04/01/2026 02:55:18 AM PST
- Stock Update:
- 04/01/2026 02:55:18 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Energy & Performance | |
| Energy Consumption per Year | 162 kWh |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | LCD TV |
| Product Name | HG43U800FNF LCD TV |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | HG43U800FNFXZA |
| Product Model | HG43U800FNF |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Screen Size Class | 43" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung HG43U800FNF 43" LCD TV - 4K UHDTV (hg43u800fnfxza)