samsung
Samsung HG50U800FNFXZA Led+tv[h] Hg50u800fnf 50 United+states H
- SKU:
- 21230254
- MPN:
- hg50u800fnfxza
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/04/2026 12:01:19 AM PST
- Stock Update:
- 04/04/2026 12:01:19 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | LED-LCD TV |
| Product Name | HG50U800FNF LED-LCD TV |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | HG50U800FNFXZA |
| Product Model | HG50U800FNF |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 50" |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 50" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung HG50U800FNFXZA Led+tv[h] Hg50u800fnf 50 United+states H
$680.62