samsung
Samsung HG55U600FNFXZA Led+tv[h] Hg55u600fnf 55 United+states H
- SKU:
- 21237687
- MPN:
- hg55u600fnfxza
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/03/2026 09:29:34 PM PST
- Stock Update:
- 04/03/2026 09:29:34 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | LED-LCD TV |
| Product Name | HG55U600FNF LED-LCD TV |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | HG55U600FNFXZA |
| Product Model | HG55U600FNF |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 55" |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 55" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung HG55U600FNFXZA Led+tv[h] Hg55u600fnf 55 United+states H
$612.80