samsung
Samsung HG65U701FNFXZA Led+tv[h] Hg65u701fnf 65 United+states H
- SKU:
- 21230266
- MPN:
- hg65u701fnfxza
- Availability:
- Usually ships in 2-3 business days. In stock at our IL, SC warehouses.
- Shipping:
- $263.16 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 04/03/2026 03:49:51 AM PST
- Stock Update:
- 04/03/2026 03:49:51 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Energy & Performance | |
| Energy Consumption per Year | 246 kWh |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | LCD TV |
| Product Name | HG65U701FNF LCD TV |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | HG65U701FNFXZA |
| Product Model | HG65U701FNF |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 65" |
| Screen Size Class | 65" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung HG65U701FNFXZA Led+tv[h] Hg65u701fnf 65 United+states H
$1,113.89