samsung
Samsung SBP-300HM5 / Small Cap Adapter [aluminum] Accessory For 5mp Fisheye Cameras [snf
- SKU:
- 18366308
- MPN:
- sbp-300hm5
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our OH warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/31/2026 04:09:15 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $44.51 each 44.51 |
| Buy 3 | and pay only $42.09 each 42.09 |
| Buy 4 or above | and pay only $39.79 each 39.79 |
- Stock Update:
- 03/31/2026 04:09:15 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Samsung SBP-300HM5, White- UPC: 8801089044631
- Weight: 0. 650 lbs
- Manufacturer: Samsung
- Part Number: SBP-300HM5
- Item Weight: 10.4 ounces
- Product Dimensions: 6.6 x 6.7 x 2.6 inches
- Item model number: SBP-300HM5
- Is Discontinued By Manufacturer: No
- Color: White
- Item Package Quantity: 1
- Batteries Included?: No
- Batteries Required?: No
SBP-300HM5/ Small Cap Adapter (Aluminum), Accessory for 5MP Fisheye Cameras (SNF-8010, SNF-8010VM), Works with Mounts (SBP-300CM, SBP-300LM, SBP-300WM, SBP-300WM1)
Features
NDAA Compliant:
Yes
Samsung Network Cameras:
Yes
Compatibility:
Samsung Network Cameras:
- SNF-8010
- SNF-8010VM
- SBP-300WM1
- SBP300WM
- SBP-300CM
- SBP-300LM
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Aluminum |
| Weight (Approximate) | 7.04 oz |
| Product Color | Ivory |
| Height | 1.85" |
| Diameter | 6.09" |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | The SBP-300HM5 is a Small Cap Adapter (Aluminum), Accessory for 5MP Fisheye Cameras (SNF-8010, SNF-8010VM), Works with Mounts (SBP-300CM, SBP-300LM, SBP-300WM, SBP-300WM1) |
| Product Type | Mounting Adapter |
| Product Name | Hanging Mount |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | SBP-300HM5 |
| Product Model | SBP-300HM5 |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung SBP-300HM5 / Small Cap Adapter [aluminum] Accessory For 5mp Fisheye Cameras [snf
$50.66