Sparkle Power
Sparkle Power 300w At Power Supply - 110 V Ac, 220 V Ac Input Voltage - 1 Fans - 65% Efficiency (spi300g-b)
- SKU:
- 18147241
- MPN:
- spi300g-b
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparkle Power - 10PK 300W PS2 AT POWER SUPPLYBALL BEARING FAN ROHS- Power supply ball bearing fanSpecifications
- Color: Grey
- Type: Power supply
- Wattage: 300W
- Excellent Quality.
- Manufacturer: Sparkle Power, Inc
Sparkle Power 300W AT Power Supply - 110 V AC, 220 V AC Input - 1 Fan(s) - 65% Efficiency BALL BEARING FAN ROHS
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Power Description | |
| Output Power | 300 W |
| Output Current |
|
| Input Voltage Range |
|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Voltage |
|
| Input Current |
|
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.4" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 5.5" |
| General Information | |
| Brand Name | Sparkle Power |
| Manufacturer Website Address | http://www.sparklepower.com |
| Product Type | Power Supply |
| Product Name | 300W AT Power Supply |
| Manufacturer | Sparkle Power, Inc |
| Manufacturer Part Number | SPI300G-B |
| Technical Information | |
| Specification Compliance | AT |
| Efficiency | 65% |
| Number of Fans | 1 |
| Protection Type |
|
| Reliability | |
| MTBF | 50000 Hour |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Sparkle Power 300w At Power Supply - 110 V Ac, 220 V Ac Input Voltage - 1 Fans - 65% Efficiency (spi300g-b)