Sparkle Power
Sparkle Power AD090ABAN3-745106 90w Adapter Rohs Iec 320-c14 Pwr 19v 4.74a Barrel 1500mm Vi 5k
- SKU:
- 18214552
- MPN:
- ad090aban3-745106
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparkle Power AD090ABAN3-745106 90w Adapter Rohs Iec 320-c14 Pwr 19v 4.74a Barrel 1500mm Vi 5k- Output Voltage: 19 V DC
- Maximum Output Power: 90 W
- Maximum Output Current: 4.74 A
- Environmentally Friendly: Yes
- Environmental Certification: RoHS
- Product Dimensions: 8.6 x 7.6 x 3.6 inches
- Item Weight: 9 pounds
Manufacturer: Sparkle Power, Inc. Manufacturer Part Number: AD090ABAN3-745106. Brand Name: Sparkle Power. Product Name: Power Adapter. Product Type: Power Adapter. [Power Description] Output Voltage: 19 V DC. Maximum Output Power: 90 W. Maximum Output Current: 4.74 A. [Miscellaneous] Environmentally Friendly: Yes. Environmental Certification: RoHS. Country of Origin: China.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
China
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 4.74 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Output Voltage | 19 V DC |
| General Information | |
| Brand Name | Sparkle Power |
| Manufacturer Website Address | http://www.sparklepower.com |
| Product Type | Power Adapter |
| Product Name | Power Adapter |
| Manufacturer | Sparkle Power, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD090ABAN3-745106 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Sparkle Power AD090ABAN3-745106 90w Adapter Rohs Iec 320-c14 Pwr 19v 4.74a Barrel 1500mm Vi 5k