Sparkle Power
Sparkle Power Ad150ahan2-dm13 Ac Adapter - 150 W Output Power - 120 V Ac, 230 V Ac Input Voltage - 12 V Dc Output Voltage - 12.50 A Output Current (ad150ahan2-dm13)
- SKU:
- 18163937
- MPN:
- ad150ahan2-dm13
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparkle Power Inc. 150W ADAPTER POWER SUPPLY ROHS 12V 12.5A DIN 4PIN 1200MM. VI 5K AD150AHAN2-DM13- Product Type: AC Adapter
- Input Voltage: 120 V AC
- Input Voltage: 230 V AC
- Brand Name: Sparkle
- Item model number: AD150AHAN2-DM13
- Item Weight: 7.8 ounces
- Product Dimensions: 8.6 x 1.9 x 5.7 inches
- Item Dimensions L x W x H: 8.6 x 1.9 x 5.7 inches
150W ADAPTER POWER SUPPLY ROHS 12V 12.5A DIN 4PIN 1200MM VI 5K
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Energy-related Products Directive Tier 2 (ErP Tier 2)
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Yes
Energy Efficiency Compliance:
Energy-related Products Directive Tier 2 (ErP Tier 2)
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 12.50 A |
| Maximum Output Power | 150 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 6.7" |
| Depth | 2.8" |
| General Information | |
| Brand Name | Sparkle Power |
| Manufacturer Website Address | http://www.sparklepower.com |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AD150AHAN2-DM13 AC Adapter |
| Manufacturer | Sparkle Power, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD150AHAN2-DM13 |
| Product Model | AD150AHAN2-DM13 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Sparkle Power Ad150ahan2-dm13 Ac Adapter - 150 W Output Power - 120 V Ac, 230 V Ac Input Voltage - 12 V Dc Output Voltage - 12.50 A Output Current (ad150ahan2-dm13)