Sparkle Power
Sparkle Power FSP600PSASK-B204 600w Atx Power Supply 62368 Pwr Bronze Rohs Bb 8cm W/pfc W/io
- SKU:
- 18342490
- MPN:
- fsp600psask-b204
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparkle Power 600W Power Supply - Internal - 120 V AC, 230 V AC Input - 3.3 V DC @ 25 A, 5 V DC @ 25 A, 12 V DC @ 16 A, 12 V DC @ 500 mA, 5 V DC @ 4 A Output - 600 W- Item Weight: 4.95 pounds
- Manufacturer: SPARKLE POWER
Features
Environmentally Friendly:
Yes
80 Plus Bronze
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Taiwan
Yes
Energy Efficiency Certification:
80 Plus Bronze
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
Taiwan
Specs
| Power Description | |
| Output Power | 600 W |
| Output Current |
|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 3.4" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 5.5" |
| General Information | |
| Brand Name | Sparkle Power |
| Package Type | Bulk |
| Manufacturer Website Address | http://www.sparklepower.com |
| Product Type | Power Supply |
| Product Name | 600W Power Supply |
| Manufacturer | Sparkle Power, Inc |
| Manufacturer Part Number | FSP600PSASK-B204 |
| Technical Information | |
| Specification Compliance | ATX12V |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Sparkle Power FSP600PSASK-B204 600w Atx Power Supply 62368 Pwr Bronze Rohs Bb 8cm W/pfc W/io