Thermaltake
Thermaltake Ac0014 Storage Bay Adapter - Internal - Black 2 X 2.5"internal
- SKU:
- 18049558
- MPN:
- ac0014
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 04/30/2025 05:55:06 PM PST
- Stock Update:
- 04/30/2025 05:55:06 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features- 3.5 bay convert to 2 x 2.5 HDD Module
- Easy to use and install
- Compatible with 2.5 hard drive
- Available for 3.5 drive bayModel : AC0014
Material : SECC
Net Weight : 0.07 kg
Dimension H x W x D : 25 x 100 x 115 mm
Color : Black
Application : 2.5inch HDD/SSD deviceNO HARD DRIVE INCLUDED
Warranty
3 Years
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Product Color | Black |
| Height | 1" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 4.5" |
| I/O Expansions | |
| Number of 2.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 2 |
| General Information | |
| Brand Name | Thermaltake |
| Manufacturer Website Address | http://www.thermaltakeusa.com |
| Product Type | Drive Bay Adapter |
| Product Name | AC0014 Drive Tray |
| Manufacturer | Thermaltake Technology Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | AC0014 |
| Product Model | AC0014 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Thermaltake Ac0014 Storage Bay Adapter - Internal - Black 2 X 2.5"internal