Thermos
Thermos[r] Hp4100ogtri6 24-ounce Tritan Hydration Bottle With Meter [olive Green]
- SKU:
- 18054129
- MPN:
- hp4100ogtri6
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
&bullSpecs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Copolyester |
| Product Color | Olive Green |
| Height | 10" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 3.1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Month |
| General Information | |
| Brand Name | Thermos |
| Manufacturer Website Address | http://www.thermos.com |
| Marketing Information | Made from BPA-free, impact-resistant and dishwasher durable Eastman Tritan™ copolyester Leak-proof lid with one-handed push button operation Rotating meter lets you monitor your daily water consumption Flip-up carrying loop Ergonomic design is comfortable to grip Patent pending |
| Product Type | Vacuum Flask |
| Product Name | Hydration Bottle with Meter 24 oz - Olive Green |
| Manufacturer | Thermos, LLC |
| Manufacturer Part Number | HP4100OGTRI6 |
| Product Information | |
| Features |
|
| Food Capacity | 1.50 lb |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Thermos[r] Hp4100ogtri6 24-ounce Tritan Hydration Bottle With Meter [olive Green]