Thermos
Thermos TP4339SM6 32 Oz Canteen Hydration Bottle W Silicone Sleeve Blk
- SKU:
- 20611781
- MPN:
- tp4339sm6
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 02/28/2024 01:22:49 PM PST
- Stock Update:
- 02/28/2024 01:22:49 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Meet your weekend sidekick. The Thermos 34oz Canteen Hydration Bottle is built with a carry loop that easily straps to a bag or belt, so you can take it everywhere you go. Convenience at hand and a 34oz capacity ensure youll be ready all day, every day.Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Length | 3.2" |
| Product Color | Espresso Black |
| Height | 6.9" |
| Width | 6.1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Thermos |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.thermos.com |
| Marketing Information | Meet your weekend sidekick. The 32oz Canteen Hydration Bottle from the GUARDIAN COLLECTION BY THERMOS is built with a carry loop that easily straps to a bag or belt, so you can take it everywhere you go. Convenience at hand and a 32oz capacity ensure youll be ready all day, every day. |
| Product Type | Water Bottle |
| Product Name | Guardian Canteen 32Oz |
| Manufacturer | Thermos, LLC |
| Manufacturer Part Number | TP4339SM6 |
| Product Line | GUARDIAN |
| Product Information | |
| Capacity | 1 quart |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Thermos TP4339SM6 32 Oz Canteen Hydration Bottle W Silicone Sleeve Blk