Thrustmaster
Thrustmaster 4169084 T150pro T150+t3parspro Accs
- SKU:
- 18193200
- MPN:
- 4169084
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:
- Gaming Steering Wheel
- Gaming Pedal
Features
Package Contents:
Thrustmaster TH8A shifter
China
- Gaming Steering Wheel
- Gaming Pedal
Compatibility:
Thrustmaster TH8A shifter
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Length | 19.7" |
| Height | 11.4" |
| Width | 13.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Thrustmaster |
| Manufacturer Website Address | http://www.guillemot.com |
| Marketing Information | Thrustmaster presents the new 1080° force feedback T150 PRO racing wheel. The 150 PRO Force Feedback is the result of many years of experience and is the combination of our advanced technologies. It is officially licensed for PlayStation®4 and PlayStation®3 systems, and is also compatible with Windows. |
| Product Type | Gaming Steering Wheel |
| Product Name | T150 PRO Force Feedback |
| Manufacturer | Guillemot Corporation B.P. |
| Manufacturer Part Number | 4169084 |
| Product Model | T150 PRO |
| Technical Information | |
| Force Feedback | Yes |
| Platform Supported |
|
| Buttons & Controls | <ul><li>2 x Paddle Shifter on Steering Wheel</li><li>1 x PS Button on Steering Wheel</li><li>1 x Share Button on Steering Wheel</li><li>1 x Options Button on Steering Wheel</li><li>1 x L2 Button on Steering Wheel</li><li>1 x R2 Button on Steering Wheel</li><li>4 x Action Button on Steering Wheel</li><li>1 x D-pad on Steering Wheel</li><li>3 x Pedal on Gaming Pedal</li></ul> |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Thrustmaster 4169084 T150pro T150+t3parspro Accs