Thrustmaster
Thrustmaster 4169085 T-flight Hotas 4 Accs Official
- SKU:
- 18164855
- MPN:
- 4169085
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Ergonomically designed to adapt to all types of flightFeatures
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Height | 9.5" |
| Width | 10.4" |
| Depth | 10.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Thrustmaster |
| Manufacturer Website Address | http://www.guillemot.com |
| Marketing Information | Thrustmaster is thrilled to present T.Flight Hotas 4: the first plug-and-play joystick designed for PlayStation 4. Treat yourself to an ergonomically-designed, realistic joystick, perfectly adapted for all types of flight (air combat, space adventure, civil flight, etc.). |
| Product Type | Gaming Joystick |
| Product Name | T-Flight Hotas 4 (PS4, PC) |
| Manufacturer | Guillemot Corporation B.P. |
| Manufacturer Part Number | 4169085 |
| Product Line | T.Flight Hotas 4 |
| Technical Information | |
| Platform Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Thrustmaster 4169085 T-flight Hotas 4 Accs Official