3m
3m BPNAP007 Bright Screen Privacy Filter Accs For Apple Macbook Air 15 M2
- SKU:
- 20681374
- MPN:
- bpnap007
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/09/2026 09:35:33 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $63.14 each 63.14 |
| Buy 3 | and pay only $59.09 each 59.09 |
| Buy 4 - 10 | and pay only $57.87 each 57.87 |
| Buy 11 or above | and pay only $54.18 each 54.18 |
- Stock Update:
- 05/09/2026 09:35:33 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
3M Bright Screen Privacy Filter for Apple MacBook Air 15 M2 16:10 BPNAP007Features
Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility:
15" MacBook Air
15" MacBook Air
Compatibility:
Apple Macbook Air 15 M2
Specs
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.70" |
| Width | 13.20" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | 3M |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Marketing Information | Get the game-changing privacy filter that so seamlessly protects your onscreen data, you'll hardly know it's there-but visual hackers around you will. Discover the 3M™ Bright Screen Privacy Filter. Easy to apply, easy to use, easy to forget it's there. Only from 3M, the experts in screen privacy. |
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Product Name | Bright Screen Privacy Filter for Apple® MacBook Air® 15 M2-M4, 16:10, BPNAP007 |
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | BPNAP007 |
| Technical Information | |
| Screen Attachment |
|
| Reversible | Yes |
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Features |
|
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Orientation | Landscape |
| Film Classification | Bright Screen |
| Display Size Supported | 15.3" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
3m BPNAP007 Bright Screen Privacy Filter Accs For Apple Macbook Air 15 M2
$68.08