3m
3m Cm100mb Bridge 17.70" Lenght X 10.70" Width2.50" Height - Black - Encore
- SKU:
- 18140888
- MPN:
- cm100mb
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Compatibility:
Fits workstations from 0.75" to 1.5" thick
Fits workstations from 0.75" to 1.5" thick
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 1.50" |
| Width | 17" |
| Depth | 8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
| General Information | |
| Brand Name | 3M |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Marketing Information | Turns a 90 degree corner workstation into a bridged corner so a keyboard tray can be mounted in the corner. 17 in wide front edge is compatible with all 3M™ keyboard trays with track lengths of 21.75 inch or greater. Fits workstations up to 1.5 in thick. |
| Product Type | Work Surface |
| Product Name | Corner Maker, CM100MB |
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | CM100MB |
| Product Model | CM100MB |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
3m Cm100mb Bridge 17.70" Lenght X 10.70" Width2.50" Height - Black - Encore