3m
3M Privacy Filter for Apple® MacBook Air® 13 2018-2021 with COMPLY™ Flip Attach, 16:10, PFNAP009 Black, Matte
- SKU:
- 18190266
- MPN:
- pfnap009
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 04/22/2024 02:01:42 PM PST
- Stock Update:
- 04/22/2024 02:01:42 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
3M™ Privacy Filters deliver world-class effective "black out" privacy from side view outside the 60-degree viewing angle, while creating an excellent viewing experience from straight on views. One of our thinnest privacy filters designed for today's thinnest devices. Plus, it provides a matte finish that is smooth to the touch and hides fingerprints, so you can enjoy pristine image clarity.Features
Compatibility:
MacBook Air® 13 2018-2021
United States
MacBook Air® 13 2018-2021
Country of Origin:
United States
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color |
|
| Durability |
|
| Height | 7.94" |
| Color Family | Black |
| Width | 12.06" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | 3M |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Marketing Information | 3M™ Privacy Filters deliver world-class effective "black out" privacy from side view outside the 60-degree viewing angle, while creating an excellent viewing experience from straight on views. One of our thinnest privacy filters designed for today's thinnest devices. Plus, it provides a matte finish that is smooth to the touch and hides fingerprints, so you can enjoy pristine image clarity. |
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Product Name | Privacy Filter for Apple MacBook Air 13 2018-2021 with COMPLY Flip Attach, 16:10, PFNAP009 |
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | PFNAP009 |
| Technical Information | |
| Screen Attachment |
|
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Display Type Supported | LCD |
| Widescreen | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Features |
|
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Orientation | Landscape |
| Display Size Supported | 13.3" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Viewing Area Dimension | 11.75" x 7.64" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
3M Privacy Filter for Apple® MacBook Air® 13 2018-2021 with COMPLY™ Flip Attach, 16:10, PFNAP009 Black, Matte