Cardinal Brands
Adams W-2 Envelopes (2219lsr)
- SKU:
- 21253589
- MPN:
- 2219lsr_35
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, MN, MO, NJ, NY, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:00:31 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $19.35 each 19.35 |
| Buy 3 | and pay only $16.21 each 16.21 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $14.97 each 14.97 |
| Buy 10 - 27 | and pay only $12.47 each 12.47 |
| Buy 28 or above | and pay only $11.23 each 11.23 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:00:31 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Adams W-2 Envelopes fit your 2-Up W-2 forms. Made with 24 lb. white-wove paper, forms come pre-printed with "IMPORTANT TAX RETURN DOCUMENT ENCLOSED" on the front. Envelopes also feature gummed flaps, security tint and precise double windows to protect your private data.
Features
Post-consumer-waste%:
0%
No
United States
0%
Recycled:
No
Country of Origin:
United States
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Wove Paper |
| Product Color | White |
| Color Family | White |
| General Information | |
| Brand Name | Adams |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Marketing Information | Adams W-2 Envelopes fit your 2-Up W-2 forms. Made with 24 lb. white-wove paper, forms come pre-printed with "IMPORTANT TAX RETURN DOCUMENT ENCLOSED" on the front. Envelopes also feature gummed flaps, security tint and precise double windows to protect your private data. |
| Product Type | Envelope |
| Product Name | W-2 Envelopes |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 2219LSR |
| Packaged Quantity | 24 / Pack |
| Product Information | |
| Mailer/Envelope Length | 9" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Mailer/Envelope Width | 5 5/8" |
| Features |
|
| Closure Type | Gummed Flap |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Adams W-2 Envelopes (2219lsr)
$26.41