AddOn
AddOn HDMI2HDMI15F HDMI M/M Cable - 15'
- SKU:
- 18162658
- MPN:
- hdmi2hdmi15f
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 05/12/2026 09:25:43 AM PST
- Stock Update:
- 05/12/2026 09:25:43 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
AddOn Accessories HDMI cables provide a high speed connection between HDMI-enabled devices. This 15 foot HDMI cable includes 2 male connectors and durable high quality construction to provide a dependable HDMI to HDMI connection between devices such as HDTVs and Blu-Ray or DVD players. It supports full 1080p with a 120hz refresh rate. The HDMI2HDMI15F includes a 3 year warranty.Features
TAA Compliant:
No
China
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 6" |
| Color Family | Black |
| Width | 1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| General Information | |
| Brand Name | AddOn |
| Manufacturer Website Address | http://www.addoncomputer.com |
| Marketing Information | This is a 15ft HDMI male to male black cable for connectivity between display devices. This device offers a maximum resolution of 4096x2160 (DCI 4K) as well as a 120Hz refresh rate. This part is designed to fit your application needs by providing HDMI 1.4 to HDMI 1.4 connectivity. Our 100% tested cables are backed by a 3 year warranty and are guaranteed to work the first time. |
| Product Type | A/V Cable |
| Product Name | 15ft (4.6M) HDMI to HDMI 1.3 Cable - Male to Male |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Part Number | HDMI2HDMI15F |
| Technical Information | |
| Connector on Second End Details | 1 x HDMI 1.3 Digital Audio/Video - Male |
| Cable Type | HDMI |
| Connector on First End Details | 1 x HDMI 1.3 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on First End | HDMI 1.3 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | HDMI 1.3 Digital Audio/Video - Male |
| Cable Length | 15 ft |
| Conductor | Copper |
| Device Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
AddOn HDMI2HDMI15F HDMI M/M Cable - 15'