avocor Mobile Stand for Google Meet Series One Board 65 (avm-stnd-65-taa)
- SKU:
- MPN:
- avm-stnd-65-taa
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/13/2026 11:59:17 PM PST
- Stock Update:
- 05/13/2026 11:59:17 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Clean, Minimalist, and Ergonomic Design
Quick, Straight-forward Setup and Installation
Solid, All-Metal Construction with Locking Wheels
Features
Yes
Assembly Required:
Yes
Compatibility:
Google Meet Series One Board 65
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Metal |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Weight (Approximate) | 39 lb |
| Length | 35.20" |
| Product Color | White |
| Height | 51.33 ft |
| Color Family | White |
| Width | 46.50" |
| Mounting Pattern | 400 x 400 |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| General Information | |
| Brand Name | avocor |
| Manufacturer Website Address | http://avocor.com |
| Product Type | Interactive Whiteboard Stand |
| Product Name | Mobile Stand for Google Meet Series One Board 65 |
| Manufacturer | avocor limited |
| Manufacturer Part Number | AVM-STND-65-TAA |
| Technical Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 65" |