Ballard Commercial Industries, Inc. 604-150-K6 Balmar Alternator 150 Amp 12v 4" Dual Foot Saddle K6 Pulley W/isolated Ground
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
604-150-k6
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our FL warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/12/2026 10:35:51 PM PST
Stock Update:
05/12/2026 10:35:51 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Alternator 150 AMP 12V 4" Dual Foot Saddle K6 Pulley with Isolated Ground
Alternator, 604 Series, 150A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 4in, K6 Serpentine Pulley, Isolated Ground 4" J-180-Style Mounting;  Typical for Caterpillar, Cummins, Detroit Diesel & John Deere Engines.
Replaces: 604-150-SR-IG
View AllClose
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
0 Reviews
Main