Ballard Commercial XTDF170K6KIT Dual Foot Saddle Alternator
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
xt-df-170-k6-kit
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, Fl warehouses.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/13/2026 01:14:54 AM PST
Stock Update:
05/13/2026 01:14:54 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Alternator 3.15" Dual Foot Saddle K6 Serpentine Pulley Regulator & Temp Sensor - 170A Kit - 12V
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • K6 Serpentine Pulley Regulator & Temp Sensor
  • 170A Kit
  • 12V