Belkin
Belkin 45W PD Charger Compatible with Compact Docking Station for Travel with PD Charging, HDMI Adapter for 4K USB-C (avc010ttbk)
- SKU:
- 19734042
- MPN:
- avc010ttbk
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/23/2026 07:40:28 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $73.92 each 73.92 |
| Buy 3 | and pay only $71.49 each 71.49 |
| Buy 4 - 7 | and pay only $70.24 each 70.24 |
| Buy 8 | and pay only $68.38 each 68.38 |
| Buy 9 or above | and pay only $66.50 each 66.5 |
- Stock Update:
- 05/23/2026 07:40:28 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Power and connect your Nintendo Switch or USB-C laptop to a larger screen with the Belkin CONNECT travel-ready, multi-port power hub. Display your game, work, class, and more in up to 4K with its HDMI 1.4 port while you access up to 46.5 W of pass-through power through its USB-C port. Includes a USB-A port to connect and charge an additional device or peripheral. Features a compact design that plugs directly into the wall for easy access and portability, giving you a one-dock solution at home or on the road. Number of Ports: 3; Width: 1.2; Depth: 2.3.Global Product Type:3 Port Hubs
Features
Compatibility:
- USB-C Laptops and Nintendo Switch
- MacBook Air 15" M2 (2023)
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Power | 46.50 W |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 2.6" |
| Color Family | Black |
| Width | 2.3" |
| Depth | 1.2" |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| USB | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Belkin |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Marketing Information | Work, Study, and Play on a Big Screen Power and connect your Nintendo Switch or USB-C laptop to a larger screen with our travel-ready multi-port 46.5W Power Hub. Display your game, work, class, and more in up to 4K with its HDMI 1.4 port while you access up to 46.5W of pass-through power through its USB-C port*. Includes a USB-A port to connect and charge an additional device or peripheral. It has a compact design that plugs directly into the wall for easy access and portability, giving you a one-dock solution at home or on the road. Compact Power Hub Easily plug your Nintendo Switch into a larger screen with our travel-ready 46.5W Power Hub. Powered and Connected Up to 46.5W of pass-through power to keep your laptop or Nintendo Switch powered while you connect. Multi-Port Adapter Plug into power and additional devices at the same time with a USB-C and USB-A port. Display it in 4K Connect to an external display through the HDMI 1.4 port and access up to 4K resolution at 30Hz. |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | CONNECT 46.5W Power Hub |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Manufacturer Part Number | AVC010TTBK |
| Product Line | CONNECT |
| Technical Information | |
| Features |
|
| Device Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Belkin 45W PD Charger Compatible with Compact Docking Station for Travel with PD Charging, HDMI Adapter for 4K USB-C (avc010ttbk)
$79.63