Belkin
Belkin BoostCharge Power Bank 10K with Display (bpb027fqwh)
- SKU:
- 21494055
- MPN:
- bpb027fqwh
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/12/2026 07:44:35 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 3 | and pay only $49.99 each 49.99 |
| Buy 4 | and pay only $48.72 each 48.72 |
| Buy 5 - 7 | and pay only $47.97 each 47.97 |
| Buy 8 or above | and pay only $46.86 each 46.86 |
- Stock Update:
- 05/12/2026 07:44:35 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Charge up to 20W with our BoostCharge Power Bank 10K? with Display. Your devices stay powered throughout the day with two USB-C ports and one detachable USB-C cable. Charge with a maximum power of 20W when a single port is in use, and a total of 15W when both ports are being used. A convenient digital screen indicates the battery level.
Features
Application/Usage:
Smartphone
Tablet PC
iPhone
iPad
AirPod
USB Type C Device
iPad mini
iPad Pro
Nintendo Switch
Compatibility:
Apple Products:
- iPad mini 6th Gen
- iPad (10.9") 10th Gen
- iPad Pro (11") 3rd Gen
- iPad Pro (12.9") 5th Gen
- iPhone 17
- iPhone 17 Pro
- iPhone 17 Pro Max
- iPhone Air
- iPhone 16
- iPhone 16 Plus
- iPhone 16 Pro
- iPhone 16 Pro Max
- iPhone 16e
- iPhone 15
- iPhone 15 Pro
- iPhone 15 Plus
- iPhone 15 Pro Max
- iPhone 14
- iPhone 14 Pro
- iPhone 14 Plus
- iPhone 14 Pro Max
- iPhone 13
- iPhone 13 mini
- iPhone 13 Pro
- iPhone 13 Pro Max
Google Smartphones:
- Pixel 10
- Pixel 10 Pro
- Pixel 10 Pro Fold
- Pixel 10 Pro XL
Samsung Smartphones:
- Galaxy S22 5G
- Galaxy S22+ 5G
- Galaxy S22 Ultra 5G
- Galaxy S23
- Galaxy S23 Plus
- Galaxy S23 Ultra
- Galaxy S24
- Galaxy S24+
https://www.belkin.com/au/p/power-bank-10k-with-display/BPB027fqWH.html
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 8.16 oz |
| Height | 1" |
| Width | 2.8" |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB Ports | 2 |
| USB Type-C Connector | Yes |
| Battery Information | |
| Battery Capacity | 10000 mAh |
| General Information | |
| Brand Name | Belkin |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Marketing Information | Charge up to 20W with our BoostCharge Power Bank 10K? with Display. Your devices stay powered throughout the day with two USB-C ports and one detachable USB-C cable. Charge with a maximum power of 20W when a single port is in use, and a total of 15W when both ports are being used. A convenient digital screen indicates the battery level. |
| Product Type | Power Bank |
| Product Name | BoostCharge Power Bank 10K with Display |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Manufacturer Part Number | BPB027FQWH |
| Product Line | BoostCharge |
| Product Information | |
| Cord Length | 6" |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 2 |
| Features |
|
| Fast Charging | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Belkin BoostCharge Power Bank 10K with Display (bpb027fqwh)
$52.94