Business Source
Business Source Grande Central 4-Section Filing System (bsn-08137)
- SKU:
- 21428999
- MPN:
- bsn-08137
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, GA, MN, NY, TX, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/14/2026 10:54:47 AM PST
- Stock Update:
- 05/14/2026 10:54:47 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Keep your office, desk, cubicle or mail room organized with the Grande Central Filing System. The expandable pockets features special compartments for cards and envelopes so that they are highly visible and easy to add or remove. Each pocket includes a writeable ID label for categorizing files or clearly marking inbound and outbound mail. Durable plastic construction is build for long-lasting performance.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Height | 27.50" |
| Color Family | Black |
| Width | 16.63" |
| Depth | 4.75" |
| General Information | |
| Brand Name | Business Source |
| Marketing Information | Keep your office, desk, cubicle or mail room organized with the Grande Central Filing System. The expandable pockets features special compartments for cards and envelopes so that they are highly visible and easy to add or remove. Each pocket includes a writeable ID label for categorizing files or clearly marking inbound and outbound mail. Durable plastic construction is build for long-lasting performance. |
| Product Type | Organizer Pocket |
| Product Name | Grande Central 4-Section Filing System |
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 08137 |
| Product Line | Grande |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Product Information | |
| Total Number of Pockets | 4 |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Business Source Grande Central 4-Section Filing System (bsn-08137)
$57.84