Business Source
Business Source Invoice Envelope - Business - #10 [4.13" X 9.50"] - 24 Lb - Self-sealing - 500/box - White (BSN04644)
- SKU:
- 18090185
- MPN:
- bsn-04644
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, IN, MD, MI, MN, MO, NC, NH, NJ, NY, OH, OK, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/24/2026 09:09:24 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $67.17 each 67.17 |
| Buy 3 - 19 | and pay only $65.16 each 65.16 |
| Buy 20 or above | and pay only $59.30 each 59.3 |
- Stock Update:
- 04/24/2026 09:09:24 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
No. 10 invoice envelopes offer a self-sealing design that makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.
Features
Assembly Required:
No
No
Mexico
No
Recycled:
No
Country of Origin:
Mexico
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Color Family | White |
| General Information | |
| Brand Name | Business Source |
| Marketing Information | No. 10 invoice envelopes offer a self-sealing design that makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press. |
| Product Type | Envelope |
| Product Name | No. 10 Self-seal Invoice Envelopes |
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 04644 |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
| Product Information | |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Mailer/Envelope Classification | #10 |
| Mailer/Envelope Length | 9 1/2" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Printed Design/Pattern/Texture | Plain |
| Mailer/Envelope Width | 4 1/8" |
| Closure Type | Self-sealing |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Business Source Invoice Envelope - Business - #10 [4.13" X 9.50"] - 24 Lb - Self-sealing - 500/box - White (BSN04644)
$73.26