Canon
Canon 3871V285 20lb Check Plot Bond - 150 Roll [3in Core] Size 42in X 150 Packing 1 Roll/
- SKU:
- 21477229
- MPN:
- 3871v285
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/28/2026 12:19:38 AM PST
- Stock Update:
- 04/28/2026 12:19:38 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Compatibility:
Canon Printers:
- PRO Series
- GP Series
- TZ Series
- TX Series
- TM Series
- TA Series
- iPF5100
- iPF6400
- iPF6450
- iPF8400
- iPF9400
- iPF510
- iPF605
- iPF650
- iPF655
- iPF680
- iPF685
- iPF670
- iPF670E
- iPF770
- iPF760
- iPF765
- iPF780
- iPF785
- iPF815
- iPF825
- iPF830
- iPF840
- iPF850
Specs
| General Information | |
| Brand Name | Canon |
| Manufacturer Website Address | http://www.usa.canon.com |
| Product Type | Bond Paper |
| Product Name | 20lb Bond, 150ft |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Manufacturer Part Number | CAN-3871V285 |
| Product Information | |
| Basis Weight | 20 lb |
| Print Technology | Inkjet |
| Sheet Size | 42" x 150 ft |
| Grammage | 75 g/m² |
| Sheet Thickness | 4 mil |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Canon 3871V285 20lb Check Plot Bond - 150 Roll [3in Core] Size 42in X 150 Packing 1 Roll/
$48.96