Cardinal Brands
Cardinal Vinyl Business Card Refill Page - 200 Capacity - 11" X 8.50" - 3-hole Punched (CRD7856000)
- SKU:
- 18221749
- MPN:
- crd-7856000
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, CT, GA, MN, MO, NC, NY, OH, OR, PA, TX, WI warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/10/2026 06:46:57 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $16.16 each 16.16 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $15.08 each 15.08 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $13.74 each 13.74 |
| Buy 10 - 46 | and pay only $12.60 each 12.6 |
| Buy 47 or above | and pay only $12.03 each 12.03 |
- Stock Update:
- 05/10/2026 06:46:57 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Letter-sized, three-hole punched pages provide slots for standard business and credit cards. Durable vinyl features a non-glare finish. Designed for front and back of page storage. Card File Refills Type: Business Card Binder Page; Card Size (H x W): 2 x 3.5; For Card Size: 2 x 3.5; Card Capacity: 200.Global Product Type:Business Card Binder Pages
Features
Additional Information:
No
No
China
- 3 hole punched
- Non-glare card pages
- Fits 11 x 8" , 3-ring binders
Assembly Required:
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Vinyl |
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |
| Product Color | Clear |
| Height | 12" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 0.1" |
| General Information | |
| Brand Name | Cardinal |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Marketing Information | Business/credit card holder pages are three-hole punched to fit all letter-size, three-ring binders. Each letter-size page holds 20 cards (front and back combined) for a total of 200 cards. Refill pages are made of clear, nonglare vinyl. |
| Product Type | Business Card Album Refill |
| Product Name | Ring Binder Business Card Refill Sheets |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 7856 000 |
| Product Model | 7856 000 |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Product Information | |
| Page Side | Both Side |
| Page Capacity | 20 |
| Application/Usage | Business/Credit Card |
| Features |
|
| Album Capacity | 200 of 8.50" x 11" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Cardinal Vinyl Business Card Refill Page - 200 Capacity - 11" X 8.50" - 3-hole Punched (CRD7856000)
$20.58