Case Logic
Case Logic Huxton Carrying Case [Sleeve] for 15.6" Notebook, Accessories - Black (3204644)
- SKU:
- 18321323
- MPN:
- 3204644
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 08/14/2025 02:45:26 PM PST
- Stock Update:
- 08/14/2025 02:45:26 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Case Logic Huxton Carrying Case (Sleeve) for 15.6" Notebook - Black - Polyester - 11.6" Height x 15.7" Width x 1.2" Depth- Style: Sleeve
- Maximum Screen Size Supported: 15.6"
- Closure Type: Zipper
- Color: Black
- Material: Polyester
- Package Dimensions: 3.94 x 1.97 x 0.79 inches
- Item Weight: 12.8 ounces
Slim case with heathered fabric is perfect for protecting and transporting your 15.6" laptop to school, the office or the local caf. Manufacturer: Case Logic, Inc. Manufacturer Part Number: 3204644. Brand Name: Case Logic. Product Line: Huxton. Product Name: Huxton 15.6" Laptop Sleeve. Product Type: Carrying Case. [Product Information] Style: Sleeve. Maximum Screen Size Supported: 15.6". Closure Type: Zipper. [Physical Characteristics] Color: Black. Material: Polyester. Height: 11.6". Width: 15.7". Depth: 1.2". Weight (Approximate): 9.52 oz. [Miscellaneous] Application/Usage: Notebook. Accessories. Country of Origin: Cambodia. [Warranty] Limited Warranty: 25 Year.
Features
Application/Usage:
Cambodia
Notebook
Accessories
Country of Origin:
Cambodia
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Length | 15.8" |
| Product Color | Black |
| Height | 12.4" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 15.7" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 25 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Marketing Information | Slim case with heathered fabric is perfect for protecting and transporting your 15.6" laptop to school, the office or the local café. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Huxton 15.6" Laptop Sleeve |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3204644 |
| Product Model | HUXS-215 |
| Product Line | Huxton |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Laptop Compartment | Yes |
| Style | Sleeve |
| Closure Type | Zipper |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Case Logic Huxton Carrying Case [Sleeve] for 15.6" Notebook, Accessories - Black (3204644)