Case Logic
Case Logic Carrying Case [Sleeve] for 14" Notebook - Black (3205516)
- SKU:
- 21476654
- MPN:
- 3205516
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 03:29:23 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $35.95 each 35.95 |
| Buy 3 | and pay only $32.73 each 32.73 |
| Buy 4 | and pay only $31.48 each 31.48 |
| Buy 5 - 42 | and pay only $29.91 each 29.91 |
| Buy 43 or above | and pay only $27.69 each 27.69 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 03:29:23 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
LAPS 2 14 Sleeve w/ pocketFeatures
Application/Usage:
Notebook
Notebook
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Product Color | Black |
| Durability |
|
| Height | 10" |
| Color Family | Black |
| Width | 1.6" |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Sleeve 14" Pocket Black |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3205516 |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Carrying Options |
|
| Case Features | Rolling |
| Style | Sleeve |
| Age Group | Adult |
| Gender | Unisex |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Case Logic Carrying Case [Sleeve] for 14" Notebook - Black (3205516)
$41.69