Centon Electronics
Centon Electronics MPADC-OHS Non Slip Mouse Pad
- SKU:
- 20778001
- MPN:
- mpadc-ohs
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/22/2025 07:46:12 AM PST
- Stock Update:
- 12/22/2025 07:46:12 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
OTM Essentials Non-Slip Mouse Pad (MPADC-OHS)- Non-slip
- Designed to improve responsiveness and tracking
- 1 Year warranty
- Manufacturer: ?OTM Essentials
- Brand: ?Centon
- Item Weight: ?3.2 ounces
- Product Dimensions: ?8.5 x 6.5 x 0.2 inches
- Item model number: ?MPADC-OHS
- Color: ?Ohio State University
- Shape: ?Rectangular
- Material Type: ?Rubber
- Number of Items: ?1
- Size: ?8.5"
- Manufacturer Part Number: ?MPADC-OHS
Show off your school spirit with this mouse pad from OTM Essentials. Made from a non-slip rubber base, this mouse pad is made to stay in place without moving around your desk. Designed and customized in Southern California, all otm essential products are made with quality materials.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
| Height | 0.25" |
| Width | 8.75" |
| Depth | 10.25" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Centon |
| Manufacturer Website Address | http://www.centon.com |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | 8.5" Classic Mouse Pad Ohio State University |
| Manufacturer | Centon Electronics |
| Manufacturer Part Number | MPADC-OHS |
| Product Line | Classic |
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Ohio State University Logo |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Centon Electronics MPADC-OHS Non Slip Mouse Pad