Champs
Champs Onyx Carrying Case [Waist Pack] Gaming Accessories - Khaki (ob-401-khaki)
- SKU:
- 21447512
- MPN:
- ob-401-khaki
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/28/2026 02:52:55 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $62.12 each 62.12 |
| Buy 3 | and pay only $58.08 each 58.08 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $56.83 each 56.83 |
| Buy 10 or above | and pay only $54.66 each 54.66 |
- Stock Update:
- 04/28/2026 02:52:55 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Elevate your accessory game with the Waist-Pack from the Onyx Collection. Crafted from premium top-grain leather this stylish pack combines superior craftsmanship with a sleek design. Featuring both front and back zippers it offers quick access to your essentials while keeping them secure. With an adjustable strap for a customizable fit this versatile piece adapts to any occasion whether you're exploring the city or heading out for a casual day.Features
Application/Usage:
Gaming Accessories
Gaming Accessories
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Top Grain Cowhide Leather |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Product Color | Khaki |
| Durability | RFID Resistant |
| Height | 6" |
| Color Family | Beige |
| Width | 12" |
| Depth | 3.5" |
| Material Details | <p>Shiny Gun Metal Hardware</p> |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 10 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Champs |
| Manufacturer Website Address | http://www.champsluggage.com |
| Marketing Information | Elevate your accessory game with the Waist-Pack from the Onyx Collection. Crafted from premium top-grain leather, this stylish pack combines superior craftsmanship with a sleek design. Featuring both front and back zippers, it offers quick access to your essentials while keeping them secure. With an adjustable strap for a customizable fit, this versatile piece adapts to any occasion, whether you're exploring the city or heading out for a casual day. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Onyx / Leather Waist-Pack |
| Manufacturer | Champs International |
| Manufacturer Part Number | OB-401-KHAKI |
| Product Line | Onyx |
| Product Information | |
| Carrying Options | Waist Strap |
| Case Features | Zippered Compartment |
| Style | Waist Pack |
| Adjustable Strap | Yes |
| Closure Type | Zipper |
| Volume Capacity | 1.06 gal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Champs Onyx Carrying Case [Waist Pack] Gaming Accessories - Khaki (ob-401-khaki)
$67.12