Champs
Champs Onyx Carrying Case Camera - Brown (ob-404-brown)
- SKU:
- 21445680
- MPN:
- ob-404-brown
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/29/2026 07:52:51 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $66.47 each 66.47 |
| Buy 3 | and pay only $64.00 each 64 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $62.80 each 62.8 |
| Buy 10 or above | and pay only $60.55 each 60.55 |
- Stock Update:
- 04/29/2026 07:52:51 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Onyx Collection Camera Bag is designed for those who appreciate luxury and practicality. Crafted from exquisite top-grain leather it features a spacious interior that accommodates all your daily essentials. The front zipper offers quick access while the RFID pocket ensures your personal details are protected. With an adjustable strap for versatile wear this bag is perfect for both casual and formal occasions.Features
Application/Usage:
Camera
Camera
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Top Grain Cowhide Leather |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Product Color | Brown |
| Durability | RFID Resistant |
| Height | 7" |
| Color Family | Brown |
| Width | 10" |
| Depth | 2" |
| Material Details | <p>Shiny Gun Metal Hardware</p> |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 10 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Champs |
| Manufacturer Website Address | http://www.champsluggage.com |
| Marketing Information | The Onyx Collection Camera Bag is designed for those who appreciate luxury and practicality. Crafted from exquisite top-grain leather, it features a spacious interior that accommodates all your daily essentials. The front zipper offers quick access, while the RFID pocket ensures your personal details are protected. With an adjustable strap for versatile wear, this bag is perfect for both casual and formal occasions. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Onyx / Leather Camera Bag |
| Manufacturer | Champs International |
| Manufacturer Part Number | OB-404-BROWN |
| Product Line | Onyx |
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Champs signature patterned |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Case Features |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Volume Capacity | 1.06 gal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Champs Onyx Carrying Case Camera - Brown (ob-404-brown)
$72.37