ClearOne
ClearOne 910-3200-101 Converge Pro 2 Dsp Mixer With 12 Mic/line Inputs [sound Reinforcement] 8 Mic/li
- SKU:
- 18160393
- MPN:
- 910-3200-101
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/15/2026 02:26:12 AM PST
- Stock Update:
- 05/15/2026 02:26:12 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- Power Cord: 6' (1.8M), Grounded, Qty 1
- Input Connectors: Terminal Block Connector, 3 Position (Orange), Qty 12
- Output Connectors: Terminal Block Connector, 3 Position (Black), Qty 8
- GPIO Connector: Terminal Block Connector, 6 Position (Green), Qty 1
- C-Link Cable: RJ-45 To RJ-45 Cable, 18" (45.7cm), Qty 1
- USB Cable: USB Type A to Type B, 6' (1.8M), Qty 1
- Rack Ears: Pre-installed, Qty 2
- Screw/Washer Kit: Rack Decor, Qty 4
Features
Package Contents:
- Power Cord: 6' (1.8M), Grounded, Qty 1
- Input Connectors: Terminal Block Connector, 3 Position (Orange), Qty 12
- Output Connectors: Terminal Block Connector, 3 Position (Black), Qty 8
- GPIO Connector: Terminal Block Connector, 6 Position (Green), Qty 1
- C-Link Cable: RJ-45 To RJ-45 Cable, 18" (45.7cm), Qty 1
- USB Cable: USB Type A to Type B, 6' (1.8M), Qty 1
- Rack Ears: Pre-installed, Qty 2
- Screw/Washer Kit: Rack Decor, Qty 4
Specs
| Power Description | |
| Power Source | AC Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 9.30 lb |
| Height | 1.7" |
| Width | 17" |
| Depth | 10.7" |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Number of Audio Line In | 12 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 5 |
| Number of Audio Line Out | 8 |
| General Information | |
| Brand Name | ClearOne |
| Manufacturer Website Address | http://www.clearone.com |
| Product Type | Audio Conference Equipment |
| Product Name | CONVERGE Pro 2 128SR |
| Manufacturer | ClearOne |
| Manufacturer Part Number | 910-3200-101 |
| Product Line | CONVERGE Pro 2 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Ethernet |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
ClearOne 910-3200-101 Converge Pro 2 Dsp Mixer With 12 Mic/line Inputs [sound Reinforcement] 8 Mic/li
$1,806.33