codi
CODi Keyboard/Cover Case for 10.9" for Apple iPad [10th Generation] Tablet (c30708524)
- SKU:
- 20052559
- MPN:
- c30708524
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/27/2026 09:21:26 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $72.82 each 72.82 |
| Buy 3 | and pay only $70.33 each 70.33 |
| Buy 4 - 7 | and pay only $69.08 each 69.08 |
| Buy 8 | and pay only $67.39 each 67.39 |
| Buy 9 or above | and pay only $65.33 each 65.33 |
- Stock Update:
- 04/27/2026 09:21:26 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
CODi Keyboard/Cover Case for 10.9" Apple iPad 10th Generation Tablet C30708524Features
Tablet Model Compatibility:
iPad (10th Generation)
Apple - iPad (10th Generation)
Apple
iPad (10th Generation)
Application/Usage:
Tablet
Apple Pencil
Compatibility:
Apple - iPad (10th Generation)
Brand Compatibility:
Apple
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 1.70 lb |
| Durability |
|
| Height | 8.2" |
| Width | 11.3" |
| Depth | 1.3" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | CODi |
| Manufacturer Website Address | http://www.codiworldwide.com |
| Marketing Information | With CODi's iPad case that includes an integrated keyboard and trackpad, you'll experience a whole new level of efficiency. Say goodbye to tedious typing and slow navigation - our case transforms your iPad into a sleek and powerful laptop-like device, revolutionizing the way you work. Enjoy the freedom of enhanced portability, with our lightweight design that seamlessly combines the convenience of a keyboard and trackpad in one sleek package. Switch effortlessly between touchscreen, keyboard, and trackpad inputs, adapting to any work environment with ease. |
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Product Name | Bluetooth Keyboard Case w/ Trackpad for iPad 10.9" Gen 10 |
| Manufacturer | CODi Worldwide |
| Manufacturer Part Number | C30708524 |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 10.9" |
| Style | Folio |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
CODi Keyboard/Cover Case for 10.9" for Apple iPad [10th Generation] Tablet (c30708524)
$78.96