First Base Inc
Data Accessories Company Clamp-On LED Desk Lamp (dta-21646)
- SKU:
- 19933110
- MPN:
- dta-21646
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, FL, GA, IN, MD, MN, MO, NC, NH, NJ, OH, TX, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 07:11:25 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $67.30 each 67.3 |
| Buy 3 | and pay only $64.79 each 64.79 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $63.72 each 63.72 |
| Buy 10 - 18 | and pay only $61.59 each 61.59 |
| Buy 19 or above | and pay only $59.77 each 59.77 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 07:11:25 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Clamp-On LED Desk Lamp with a flexible, gooseneck design directs light exactly where you need it. Lamp features stepless dimming with three color modes: warm, natural and white. Sleek clamp helps save tabletop space. It can work as a monitor lamp when used behind a monitor or laptop. Durable metal accents provide sturdy, long-lasting use.
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Metal |
| Product Color | Black |
| Height | 20" |
| Color Family | Black |
| Width | 18" |
| Depth | 6" |
| General Information | |
| Brand Name | Data Accessories Company |
| Marketing Information | Clamp-On LED Desk Lamp with a flexible, gooseneck design directs light exactly where you need it. Lamp features stepless dimming with three color modes: warm, natural and white. Sleek clamp helps save tabletop space. It can work as a monitor lamp when used behind a monitor or laptop. Durable metal accents provide sturdy, long-lasting use. |
| Product Type | Clamp-on Lamp |
| Product Name | Clamp-On LED Desk Lamp |
| Manufacturer | Data Accessories Company |
| Manufacturer Part Number | 21646 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Light Color |
|
| Mount Type |
|
| Application/Usage |
|
| Switch Type | Dimmer |
| Features |
|
| Bulb/Tube Type | LED |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Data Accessories Company Clamp-On LED Desk Lamp (dta-21646)
$73.47