First Base Inc
Data Accessories Company LED Night Light with Alarm Clock (dta-21642)
- SKU:
- 19933122
- MPN:
- dta-21642
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CO, MD, MN, MO, NC, NH, NJ, OH, TX, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/18/2026 03:07:25 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $40.66 each 40.66 |
| Buy 3 | and pay only $38.18 each 38.18 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $36.00 each 36 |
| Buy 10 - 16 | and pay only $33.75 each 33.75 |
| Buy 17 or above | and pay only $33.17 each 33.17 |
- Stock Update:
- 05/18/2026 03:07:25 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Infinitely dimmable, LED Night Light with Alarm Clock features up to three alarm settings with snooze. Sleep mode gradually dims and turns off after 30 minutes for convenient use. Clock displays 12-hour or 24-hour options. Touch switch on top makes it easy to navigate. It includes a built-in, rechargeable battery.
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.9" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 4.1" |
| General Information | |
| Brand Name | Data Accessories Company |
| Marketing Information | Infinitely dimmable, LED Night Light with Alarm Clock features up to three alarm settings with snooze. Sleep mode gradually dims and turns off after 30 minutes for convenient use. Clock displays 12-hour or 24-hour options. Touch switch on top makes it easy to navigate. It includes a built-in, rechargeable battery. |
| Product Type | Table Clock |
| Product Name | LED Night Light with Alarm Clock |
| Manufacturer | Data Accessories Company |
| Manufacturer Part Number | 21642 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Alarm Type | Snooze |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Data Accessories Company LED Night Light with Alarm Clock (dta-21642)
$46.49