Dell Computer
Dell 36HFH 45W USB-C Laptop AC Power Adapter
- SKU:
- 21081395
- MPN:
- 36hfh
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 06:24:02 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $65.21 each 65.21 |
| Buy 3 | and pay only $61.00 each 61 |
| Buy 4 - 8 | and pay only $59.74 each 59.74 |
| Buy 9 - 10 | and pay only $58.05 each 58.05 |
| Buy 11 or above | and pay only $55.98 each 55.98 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 06:24:02 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Power | 45 W |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | DELL SOURCING - NEW |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | 45W AC Adapter |
| Manufacturer | DELL SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | 36HFH |
| Technical Information | |
| Features | Rubber Strap |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell 36HFH 45W USB-C Laptop AC Power Adapter
$69.97