Dell Computer
Dell Docking Station (DELLD6000)
- SKU:
- 18054966
- MPN:
- delld6000
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/25/2026 02:44:00 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $206.20 each 206.2 |
| Buy 3 or above | and pay only $198.69 each 198.69 |
- Stock Update:
- 05/25/2026 02:44:00 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 3.10" |
| Width | 6.60" |
| Depth | 1.20" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Dell |
| Manufacturer Website Address | http://www.delltechnologies.com |
| Marketing Information | Marketing Information from the Manufacturer |
| Product Type | Docking Station |
| Product Name | Docking Station |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Manufacturer Part Number | DELL D6000 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Docking Station (DELLD6000)
$211.91