Beach Audio
Dell Thunderbolt Dock Module (No Dock Included - Dell Part Number WD22TB4CBL) DELLWD22TB4CBL
- SKU:
- 20606189
- MPN:
- dellwd22tb4cbl
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/26/2026 06:21:56 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $91.45 each 91.45 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $89.03 each 89.03 |
| Buy 5 or above | and pay only $87.03 each 87.03 |
- Stock Update:
- 04/26/2026 06:21:56 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
/p>Features
Package Contents:
Apple
- Docking Station
- 1 x Thunderbolt 4 Cable - 2.6 ft
Brand Compatibility:
Apple
Specs
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 180 W |
| Power Source Type | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.88 oz |
| Height | 1.10" |
| Width | 1.70" |
| Depth | 3.50" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 1 year Advanced Exchange Service |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Power Delivery | 130W |
| USB Type-C Detail | 2 x USB-C / Thunderbolt 4 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Host Interface | USB Type C |
| Number of USB Type-C Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Thunderbolt | Yes |
| Thunderbolt Ports Quantity | 2 |
| General Information | |
| Brand Name | Dell |
| Manufacturer Website Address | http://www.delltechnologies.com |
| Product Type | Docking Station |
| Product Name | Docking Station |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Manufacturer Part Number | DELLWD22TB4CBL |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System Supported |
|
| Technical Information | |
| Screen Mode Supported | 5K |
| Features | Power Delivery Pass-through |
| Supported Resolutions | 5120 x 2880 |
| Connectivity Technology | Wired |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Thunderbolt Dock Module (No Dock Included - Dell Part Number WD22TB4CBL) DELLWD22TB4CBL
$96.75