Dell Computer
Dell Computer J938H Dell Ac Adapter 240-watt With Pwr 6 Ft Power Cord 240 W
- SKU:
- 21079434
- MPN:
- j938h
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/22/2026 03:34:42 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $109.78 each 109.78 |
| Buy 3 - 5 | and pay only $107.28 each 107.28 |
| Buy 6 or above | and pay only $102.27 each 102.27 |
- Stock Update:
- 05/22/2026 03:34:42 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Compatible to OEM Part Number:
FHMD4
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 12.30 A |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Frequency |
|
| Maximum Output Power | 240 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
| General Information | |
| Brand Name | DELL SOURCING - NEW |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | 240W AC Adapter |
| Manufacturer | DELL SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | J938H |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Computer J938H Dell Ac Adapter 240-watt With Pwr 6 Ft Power Cord 240 W
$117.20