Dell Computer
Dell M1MYR 130W Laptop AC Power Adapter 4.5mm Tip
- SKU:
- 19183123
- MPN:
- m1myr
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/15/2026 09:37:12 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 7 or above | and pay only $91.17 each 91.17 |
- Stock Update:
- 05/15/2026 09:37:12 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparepart: Dell AC Adapter, 130W, 19.5V, 3 Pin, 4.5mm, C6 Power Cord, 3JF3H, 5JDV6, FCD8H (Pin, 4.5mm, C6 Power Cord, Version 2 (Not incl.) M1MYR, Notebook, Indoor, 130 W, 19.5 V, DELL, 7459 Poppy)- AC Adapter 130W 19.5V 3
- Product Dimensions: 1.1 x 9.7 x 6.5 inches
- Item Weight: 1.3 pounds
AC Adapter 130W 19.5V 3
Features
Compatible to OEM Part Number:
Dell Notebooks:
- 0M1MYR
- CN-0M1MYR
- 662JT
- DA130PE1-00
- 5JDV6
- 6TTY6
- 7CWK7
- 9TXK7
- FCD8H
- HMT49
- RN7NW
Compatibility:
Dell Notebooks:
- OptiPlex 3050 All-In-One
- OptiPlex 7050 All-In-One
- OptiPlex 7060 All-In-One
- Inspiron 24-7459
- Inspiron 24-5488
- Inspiron 7590
- Inspiron 14-3467
- Inspiron 14-3473
- Inspiron 22-3275
- Inspiron 14-3476
- Inspiron 14-3478
- Inspiron 14-5468
- Inspiron 14-3462
- Inspiron 15-3567
- Inspiron 15-3568
- Inspiron 15-3576
- Inspiron 15-3552
- Inspiron 15-3573
- Inspiron 15-5565
- Inspiron 15-5567
- Inspiron 15-5559
- Inspiron 15-5558
- Inspiron 15-3558
- Inspiron 3185
- Inspiron 3168
- Inspiron 3180
- Inspiron 5370
- Inspiron 5570
- Inspiron 5770
- Inspiron 5379
- Inspiron 7573
- Inspiron 5579
- Inspiron 5378
- Inspiron 5575
- Inspiron 5481
- Inspiron 7375
- Inspiron 7486
- Inspiron 7373
- Inspiron 7370
- Inspiron 7472
- Inspiron 7572
- Inspiron 5578
- Inspiron 5775
- Inspiron 7378
- Inspiron 7373
- Inspiron 7472
- Vostro 24-5460
- Vostro 15-3568
- Vostro 15-5568
- Vostro 15-3572
- Vostro 15-5566
- Vostro 15-3565
- Vostro 15-3578
- Vostro 14-5468
- Vostro 14-3468
- Vostro 5370
- Vostro 5471
- Latitude 3390
- Latitude 3379
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 6.70 A |
| Maximum Output Power | 130 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| General Information | |
| Brand Name | Dell-IMSourcing |
| Manufacturer Website Address | http://www.imsourcing.com |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | Dell-IMSourcing |
| Manufacturer Part Number | M1MYR |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell M1MYR 130W Laptop AC Power Adapter 4.5mm Tip
$106.18