Dell Computer
Dell N5H1N 65W Laptop AC Power Adapter 7.4mm Tip
- SKU:
- 21051611
- MPN:
- n5h1n
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 12:16:38 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $85.02 each 85.02 |
| Buy 3 | and pay only $82.51 each 82.51 |
| Buy 4 - 6 | and pay only $81.26 each 81.26 |
| Buy 7 | and pay only $79.75 each 79.75 |
| Buy 8 or above | and pay only $77.49 each 77.49 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 12:16:38 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 3.34 A |
| Input Voltage Range | 110 V AC - 240 V AC |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.06 oz |
| Height | 4.2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 0.8" |
| General Information | |
| Brand Name | DELL SOURCING - NEW |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | 65W AC Adapter |
| Manufacturer | DELL SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | N5H1N |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell N5H1N 65W Laptop AC Power Adapter 7.4mm Tip
$90.36