Dell Computer
Dell Computer N7MWW 180w 7.4mm Power Adapter Pwr Disc Prod Spcl Sourcing See Notes
- SKU:
- 18286622
- MPN:
- n7mww
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/15/2026 09:37:10 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $192.28 each 192.28 |
| Buy 3 or above | and pay only $184.76 each 184.76 |
- Stock Update:
- 05/15/2026 09:37:10 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Compatible to OEM Part Number:
- 450-AGCU
- NDFTY
Compatibility:
- Dell Inspiron 15 7000 Series (7577) Laptop
- Dell Precision 7520 Mobile Workstation
Dell Alienware Laptops:
- 15 R4
- 17 R5
- M15
- G7 15 (7588)
- G3 15 (3579)
- G3 17 (3779)
- G5 15 (5587)
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 9.23 A |
| Maximum Output Power | 180 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| General Information | |
| Brand Name | Dell-IMSourcing |
| Manufacturer Website Address | http://www.imsourcing.com |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | Dell-IMSourcing |
| Manufacturer Part Number | N7MWW |
| Technical Information | |
| Device Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Computer N7MWW 180w 7.4mm Power Adapter Pwr Disc Prod Spcl Sourcing See Notes
$198.12