Dell Computer
Dell Computer VRJN1 90w 19.5v X 4.62a Slim Pwr Disc Prod Spcl Sourcing See Notes
- SKU:
- 21080428
- MPN:
- vrjn1
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 12:39:58 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $78.83 each 78.83 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $76.32 each 76.32 |
| Buy 5 - 7 | and pay only $74.46 each 74.46 |
| Buy 8 or above | and pay only $71.30 each 71.3 |
- Stock Update:
- 05/21/2026 12:39:58 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sparepart: Dell AC Adapter, 90W, 19.5V, 3 Pin, 4.5mm, C6 Power Cord, 0VRJN1 (Pin, 4.5mm, C6 Power Cord)- AC Adapter 90 W. 19.5 V. 3 Years
- Product Dimensions: 1.1 x 9.7 x 6.5 inches
- Item Weight: 4.73 pounds
AC Adapter 90 W. 19.5 V. 3 Years
Features
Compatibility:
Dell Inspiron XPS Notebook
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Output Voltage | 19.5 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 15 oz |
| Height | 8" |
| Width | 5" |
| Depth | 3" |
| General Information | |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | DELL SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | VRJN1 |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Computer VRJN1 90w 19.5v X 4.62a Slim Pwr Disc Prod Spcl Sourcing See Notes
$84.31